Luni, 22 martie 2021, începând cu ora 9.30, atât studenţii Facultăţii de Business şi Turism din grupul ţintă al proiectului “Stagii de practică şi activităţi de orientare profesională pentru studenţii înmatriculaţi la programele de studii universitare Administrarea afacerilor şi Economie şi afaceri internaționale (BREIT)”, cât şi colegi de-ai lor din anul al doilea, care nu fac parte din grupul ţintă al proiectului, au avut ocazia să participe la o întâlnire cu reprezentanţii Atelierului Digital Google.
Din partea Atelierului Digital Google au participat d-na Irina Itu şi d-na Andra Negru.
D-na Andra Negru, Head of Performance Media@Mavericks, le-a prezentat studenţilor informaţii utile despre Google Ads, precum şi o serie de oportunităţi oferite de Google Ads. La finalul întâlnirii a avut loc o sesiune de întrebări şi răspunsuri.