Pe data de 24 februarie 2021, începând cu ora 10.00, studenții din anul 2 de studiu, ciclul licență din cadrul Facultății de Relații Economice Internaționale au luat parte la o sesiune online în care domnul Cristian Tarara, Director General al companiei Westaco Express S.R.L., le-a oferit participanților o prezentare a companiei și a activităților desfășurate în cadrul acesteia. Au avut loc de asemenea discuții despre competențele necesare pentru studenții interesați să desfășoare un stagiu sau să își găsească un loc de munca în cadrul unei companii din domeniul tranzacțiilor financiare, precum și despre abilitățile care pot fi dezvoltate de participanții la un stagiu de practică în cadrul companiei.