În data de 14 martie 2022, s-a desfăşurat o întâlnire online cu reprezentanții firmei RE/MAX România. Din partea companiei au fost prezenți: d-na Georgiana Masgras, d-na Dana Telcan și dl. Dan Negulescu, iar din echipa proiectului au participat experţi şi studenţi, inclusiv cei repartizați la această bază de practică, la întâlnire fiind prezente 49 de persoane.

Dl. Negulescu  și d-na Masgras au prezentat firma și franciza RE/MAX România, modul în care studenții pot prelua franciza și își pot deschide propria agenție imobiliară, provocările cu care se întâlnește un broker/agent imobiliar, precum şi principalele direcţii de colaborare, respectiv: organizare de programe de internship pentru studenţi și oferirea de stagii de practică.