În data de 24 mai 2022, la ora 17.00,  a avut loc vizita tematică cu participarea d-nei Anca Laura Popescu Bodorin,  Assistant Director of Finance la Marriott Hotel Prague.

D-na Anca Popescu Bodorin, cu peste 17 ani de experienţă în industria hotelieră, ocupând poziţii diferite, atât în România cât şi în alte ţări, precum: Turcia, Georgia,  Serbia, Franţa, Cehia, a prezentat studenților ce înseamnă o carieră în acest domeniu.

Anca a caracterizat experienţa sa aşa: ‘’17 ani de călătorie alături de colegi şi şefi minunaţi, cu informaţii multe, cu multă muncă, nopţi nedormite, cu frustrări, cu realizări, cu multe nu aşa, dar altfelnu acum, dar luna viitoare, cu mai multe venituri şi mai puţine cheltuieli, cu foarte bine, cu excepţional – toate acestea ajutând la construirea unei cariere, la formarea şi dezvoltarea unui om, desigur pe baza a ceea ce familia a făcut pentru început.’’

A fost o întâlnire deosebit de interesantă, cu o persoană cu multă experienţă, cu simţul umorului, dinamică, deschisă şi care a răspuns întrebărilor adresate de studenții din cadrul proiectului BREIT prezenți la eveniment.